Saona - wycieczka do raju
Karaiby - Dominikana,  Podroże

Saona – wycieczka do raju

Jeszcze przed wylotem z Polski przeszukałam internet, aby sprawdzić co warto zobaczyć będąc w Dominikanie. Wiedzieliśmy, że w czasie tygodniowego urlopu na pewno nie uda nam się zobaczyć wszystkiego, ale na jedną czy dwie wycieczki na pewno uda nam się pojechać. Ponieważ miał to być wyjazd typowo plażowy to też pod tym kątem szukałam wycieczek. Wybór padł na Saonę. Jest to chyba jedno z najbardziej popularnych miejsc odwiedzanych przez turystów podczas pobytu w Dominikanie. Świadczy o tym fakt, że Saona jest w ofercie praktycznie każdego biura zajmującego się wycieczkami po Dominikanie.

Zależało nam na jak najdłuższym pobycie na plaży. Niestety na wielu stronach biur informacje o czasie pobytu na plaży czy środku transportu (czy to szybka łódź, którą w ciągu 20-30 minut dojedziemy na miejsce, czy to katamaran którym podróż trwa ponad godzinę) były bardzo ograniczone. Zależało nam więc na znalezieniu oferty, gdzie podróż odbywać się będzie szybką łodzią (przynajmniej w jedną stronę, a najlepiej we dwie), dzięki czemu więcej czasu spędzimy na wyspie Saona.

Rico Travel i Tropical Sun

Wybrałam kilka polecanych biur / osób zajmujących się organizowaniem wycieczek po Dominikanie i wysłałam zapytanie. Przyznam się, że byłam bardzo upierdliwą klientką, zadawałam dużo szczegółowych pytań i tylko biuro “RICO TRAVEL” miało do mnie cierpliwość. Odpowiadali na wszystkie pytania, a przede wszystkim jako jedynie podali przybliżony czas pobytu na wyspie i Piscina Natural oraz napisali czym się płynie. Te informacje znajdują się również na ich stronie: https://rico-travel.com/miasto/punta-cana. Na wycieczce dowiedziałam się również, że biuro turystyczne Rico Travel i Tropical Sun to jedna i ta sama firma, bo jakiś czas temu się połączyli.

Zrobiliśmy przedpłatę będąc jeszcze w Polsce, aby mieć zagwarantowane miejsce, a resztę kwoty dopłaciliśmy w gotówce w dniu wycieczki.

W umówiony dzień pod hotel (Lopesan) przyjechał po nas busik i pojechaliśmy do portu w Bayahibe. Po drodze nasz przewodnik Krzysiek Jachym opowiadał nam ciekawostki na temat Dominikany.

Więcej o samym hotelu Lopesan znajduje się we wpisie: https://flyandeat.com/lopesan-w-dominikanie-idealny-hotel-na-wymarzone-wakacje/

Piscina Natural

W Bayahibe przesiedliśmy się do motorówki, która zabrała nas do Piscina Natural. To naturalny basen w niedalekiej odległości od brzegu wyspy. Woda tu sięga trochę powyżej pasa i schodzi się do niej po schodkach bezpośrednio z łódki. Na miejscu jest czas, aby zrobić pamiątkowe zdjęcia, popływać i poszukać rozgwiazd. Trzeba jednak przy tym pamiętać, że nie wolno ich dotykać, a tym bardziej wyjmować poza poziom wody. Woda w Piscina Natural jest tak przezroczysta i płytka, że bez problemu można je obserwować konieczności ich wynurzania. Po ok. 40 minutach wsiadamy z powrotem na motorówkę i po chwili znajdujemy się na plaży Albanico na wyspie Saona.

Saona - wycieczka do raju
Saona

Na wyspie czekają już na nas leżaki, miejsce na obiad, a przede wszystkim przepiękne widoki. Nie mogę nie wspomnieć o lokalnych sprzedawcach u których możemy kupić nie tylko kokosa i pić z niego wodę przez słomkę wodę kokosową czy olej kokosowy i migdałowy, ale również biżuterię czy kapelusze.

Warto przejść się wzdłuż plaży, w bardziej odosobnione miejsca, żeby zrobić przepiękne zdjęcia. Na plaży rosną palmy opadające w kierunku wody – widok który większości osób kojarzy się właśnie z Dominikaną. Idealna sceneria do zdjęć. 

Woda jest idealna do kąpieli – ja mogłabym z niej w ogóle nie wchodzić i rozkoszować się widokami.

Saona - wycieczka do raju
Saona - wycieczka do raju
Saona - wycieczka do raju
Saona - wycieczka do raju

Na plaży był też podawany obiad, a w międzyczasie dostępny był rum i napoje bezalkoholowe.

Po południu, po ponad trzy godzinnym odpoczynku na plaży, udaliśmy się katamaranem przy dźwiękach muzyki do portu w Bayahibe. Tam przesiedliśmy się w busa, który zawiózł nas bezpośrednio do hotelu.

Wyspa nas zauroczyła. Nie tylko Saona, ale również cała wycieczka była niesamowita. Wszystko dobrze zorganizowane, przepiękne widoki i pełen relaks. Krzysiek super przewodnik z ogromną wiedzą o Dominikanie. Jeśli ktoś się jeszcze zastanawia nad wyborem biura – z czystym sumieniem mogę polecić Rico Travel i Tropical Sun. A jeśli jeszcze traficie na Krzyśka to już w ogóle super.