New Jersey,  Podroże,  USA

Atlantic City: główne atrakcje czyli co warto zobaczyć?

Wizyta w Nowym Jorku powoli dobiegała końca i nadszedł czas na kolejny punkt programu. Po Nowym Jorku w planach mieliśmy zwiedzanie Atlantic City, które bardzo często porównywane jest do Las Vegas. Miasto słynie z licznych kasyn przez co uchodzi za centrum hazardu na wschodnim wybrzeżu. Atlantic City leży również nad samym oceanem, dzięki czemu kolejne atrakcje, które oferuje miasto to niewątpliwie plaże, ocean i deptak wzdłuż wybrzeża. Jeśli mamy możliwość chociaż na chwilę się zatrzymać to sądzę, że warto.

Jeśli nie jesteśmy nałogowymi hazardzistami i nie przyjechaliśmy do Atlantic City grać w kasynach to sądzę, że spokojnie 2 dni wystarczą (jeden nocleg zanim wyruszymy w dalszą podróż), aby zwiedzić wszystkie atrakcje, które warto zobaczyć.

Początkowo mieliśmy pojechać tam samochodem (w stanach nie ma problemu z wynajęciem samochodu nawet z dnia na dzień – oczywiście nie jest to polecane podejście, ale czasem nie mamy wyjścia). Biorąc jednak pod uwagę korki panujące w Nowym Jorku stwierdziliśmy, że pojedziemy autobusem. Jakby nie patrzeć linia Greyhoud również nieodzownie kojarzymy się ze Stanami.

Hotele

W Atlantic City mamy bardzo duży wybór hoteli, warto wybrać jakiś przy głównej promenadzie. Można naprawę znaleźć hotele w bardzo dobrych cenach, gdyż są one nastawione głównie na zyski z kasyn i niską ceną za pokój chcą przyciągnąć jak największa liczbę Klientów. My akurat zatrzymaliśmy się w hotelu Tropicana Atlantic City.

Większość hoteli stanowi atrakcje samą w sobie. Część z nich to istny labirynt. Oferują pełno atrakcji i naprawdę na pierwszy rzut oka ciężko znaleźć z nich wyjście. To wszystko po to, aby Klient nie musiał opuszczać hotelu (kasyna), a wszystko czego potrzebuje znalazł na terenie kompleksu. Znajdziemy tam  więc przeważnie kilka restauracji, sklepy (spożywcze, z ubraniami czy pamiątkami), salony kosmetyczne, kluby muzyczne z muzyką na żywo w których często są również organizowane różne show, kina czy zyskujące na popularności escape room’y. Hotele zadbają o każdego gościa, aby tylko jak najdłużej został w kasynie. Hotele wyglądają jak małe „miasta”, a w naszym nawet dach wyglądał jak niebo.

Atlantic City: główne atrakcje i co warto zobaczyć?
Atlantic City – Hotele
Kasyna

Kasyna są częścią hoteli i nie sposób ich nie znaleźć. Oczywiście nie musimy koniecznie korzystać z kasyn w swoim hotelu, można chodzić i grać w każdym innym. Dodatkowo jadąc busem z Nowego Jorku do Atlatnic City (autobus zatrzymuje się przed większością kasyn, więc jest to wygodne rozwiązanie) dostaliśmy bony o wartości 10$ na osobę do wykorzystania w kasynie hotelowym. Jak się okazało te 20$ (w sumie) zapewniło nam rozrywkę na cały wieczór.

Najpierw poszliśmy na automaty, a potem graliśmy w ruletkę. Dużym plusem naszego kasyna był fakt, że można było grać bardzo małymi kwotami, dzięki czemu mieliśmy zapewnioną zabawę na cały wieczór…. A może to było szczęście początkującego. Natomiast założyliśmy sobie, że nie wydam więcej niż te wspomniane i otrzymane 20$.

Przy stołach krupierskich, dopóki się grał, można zamawiać darmowe napoje (zarówno alkoholowe jaki i bezalkoholowe). Co jakiś czas przychodziła pani kelnerka i zbierała zamówienia. Należy jednak zostawić jakiś napiwek kelnerce za obsługę.

Atlantic City: główne atrakcje i co warto zobaczyć?
Kasyno w Atlantic City
Atlantic City – kasyna
Deptak

Wzdłuż wybrzeża ciągnie się długi deptak z plażą po jednej stronie i hotelami i restauracjami po drugiej. Dobre miejsce na spacer czy lunch w ciągu dnia.

Atlantic City: główne atrakcje i co warto zobaczyć?
The Boardwalk w Atlantic City
Atlantic City: główne atrakcje i co warto zobaczyć?
Atlantic City – Deptak/ The Boardwalk
Zakupy

Dodatkowo wizyta w stanach nie mogłaby się obyć bez zakupów w outlecie. Przez to, że w planach mieliśmy Atlantic City to nie robiliśmy zakupów w outletach w Nowym Jorku (szkoda nam było tracić dnia na zakupy) tylko zostawiliśmy je właśnie na Atlantic City. W mieście jest duże centrum outletowe ze znanym markami – znajdziecie je na stronie https://www.tangeroutlet.com/atlanticcity/stores

Jak widać Atlantic City oferuje różne atrakcje, dlatego sądzę, że warto zatrzymać się z nim na jeden dzień, jako odpoczynek przed dalszą podróżą po wschodnim wybrzeżu. Szczególnie, gdy jest ładna pogoda można się tu chwilę zrelaksować – czy to podczas spaceru wzdłuż płazy, zakupów czy grając w kasynie. Warto zaznaczyć, ze w kasynach nie obowiązuje strój wieczorowy, większość osób jest w t-shirtach czy krótkich spodenkach.

Atlantic City: główne atrakcje i co warto zobaczyć?
Atlantic City

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *