Czas wolny

Co robić w domu podczas kwarantanny koronawirusa?

Kiedy większość z nas nie wychodzi z domu w obawie przed wirusem i zastanawiamy się co można robić w domu podczas kwarantanny, aby jakoś przetrwać ten czas. O dziwo propozycji jest całkiem sporo i mam nadzieję każdy znajdzie coś dla siebie.

Pierwsza rzecz jaka przychodzi mi do głowy to, to, że powinnam ten czas wykorzystać najlepiej jak to tylko możliwe. Traktuje to jako szansę czy okazję, aby zrobić coś dla siebie lub zrobić coś na co wcześniej nie miałam czasu.

Literatura i kinematografia

Jedną z najbardziej oczywistych rzeczy jest nadrobienie zaległości w literaturze czy w oglądaniu naszych ulubionych seriali. Zwolnijmy trochę tempo i przeczytajmy książkę, która już od dawna czeka na swoją kolej lub obejrzyjmy serial lub film na który wcześniej nie mieliśmy czasu. Kina są pozamykane, ale w chwili obecnej jest bardzo dużo platform streamingowych, gdzie na pewno znajdziemy coś interesującego.

Empik na okres 60 dni udostępnia za darmo opcje EMPIK Premium gdzie mamy dostęp do bezpłatnych e-booków i audiobooków. Wystarczy zarejestrować się na stronie https://www.empik.com/czas-w-domu i pobrać na telefon czy tablet aplikacje Empik Go. Jest w czym wybierać, gdyż dostępne są pozycje jednych z najbardziej poczytnych pisarzy w Polsce jak Katarzyna Bonda, Remigiusz Mróz czy Blanka Lipińska.

Co robić w domu podczas kwarantanny
Domowe SPA

Czy pamiętasz kiedy ostatnio zrobiłaś sobie długą, relaksująca kąpiel? Kiedy poświęcisz więcej czasu na swoje włosy czy zadbanie o swoją cerę? W tym temacie polecam niesamowite źródło wiedzy jakim są fanpage “włosing” czy “twarzing”. Znajdziecie tam wiele porad i wskazówek jak zadbać o swoje włosy i cerę. Bo jeśli teraz nie znajdziemy czasu dla siebie, to kiedy?

Co robić w domu podczas kwarantanny
Ćwiczenia / Treningi

Siedzenie w domu sprzyja podjadaniu i jak się nie obejrzymy okaże się, że ważymy więcej niż kiedykolwiek. Siłowanie co prawda są zamknięte, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby poćwiczyć w domu. Oprócz najbardziej znanych fit trenerek jak Ewa Chodakowska czy Ania Lewandowska na you tube znajdziecie bardzo dużo ćwiczeń do wykonania w domu. Ja z własnego doświadczenia polecam Mel B (tak, to ta sama Mel B, która występowała ze Spice Girls).

Co robić w domu podczas kwarantanny
Szkolenia online

Zachęcam, aby ten czas wykorzystać również jako inwestycja w siebie i okazja do podniesienie swoich kwalifikacji zawodowych. Nawet jeśli nie masz w planach totalnego przekwalifikowania się, to na pewno możesz coś poprawić w ramach rozwoju osobistego. Polecam serwis UDEMY, który zapewnią szeroki wachlarz szkoleń z różnych dziedzin https://www.udemy.com/

Co robić w domu podczas kwarantanny
Gry planszowe i puzzle

W ramach rozrywki warto pograć w grę planszowe czy układać puzzle. To okazja nie tylko do tego, aby pobyć razem, ale jest to również idealna opcja na zabicie czasu. Jeśli nie mamy żadnych gier, możemy zamówić coś przez internet. Allegro w związku z obecną sytuacją i apelami o pozostanie w domu uruchomiło do dnia 18.04.2020 roku bezpłatnie Allegro smart dla wszystkich użytkowników. Więcej info na stronie: https://allegro.pl/smart

Wizyty online w muzeach

Wiele placówek kulturalnych udostępniło za darmo swoje zasoby online. Dzięki temu możemy zwiedzać największe światowe muzea za darmo, o dowolnej porze dnia czy nocy, bez stania w kolejce do wejścia i co najważniejsze bez tłumów bez przed eksponatami. Londyńskie British Museum (kliknij) Nowojorskie Guggenheim Museum (kliknij) czy paryskie Musée d’Orsay  (kliknij) są teraz na wyciągnięcie ręki.

Polskie muzea wcale nie są gorsze i Polskie muzea wcale nie są gorsze i również możemy je zwiedzać online. Taka opcję umożliwia Zamek Królewski w Warszawie https://www.ai360.pl/panoramy/85 czy muzeum Auschwitz Birkenau http://panorama.auschwitz.org/

Na stronie https://www.travelandleisure.com/ znajdziecie dużo inspiracji odnośnie miejsc, które można zwiedzać online.

Teatry online

Na stronie https://www.themuba.com/#/repertuar dostępnych jest kilka spektakli teatralnych, z tą jednak różnicą, że tym razem za dostęp trzeba zapłacić. Natomiast warto sprawdzić profile facebookowe teatrów, gdyż niektóre z nich również pomyślały o swojej publiczności w tym trudnym dla wszystkich okresie i np. organizują “czytanie spektakli” online. Jednym z takich teatrów jest warszawski Teatr Kwadrat. Ze względu na prawa autorskie czytanie ma charakter jednorazowy i jest  jedynie dostępne w momencie czytania (nie można więc np. obejrzeć kolejnego dnia), dlatego warto śledzić profil facebooku, gdzie znajdziemy aktualne informacje odnośnie terminu takiego wydarzenia.

Opcji na spędzanie wolnego czasu na pewno jest wiele więcej i każdy ma swój sposób. Nie chciałam już wspominać o generalnych porządkach w mieszkaniu czy myciu okien, chociaż na pewno jest to dobra okazja również do tego typu aktywności. Podzielcie się swoimi pomysłami na napiszcie w komentarzu co robić w domu podczas kwarantanny.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *