Bagna Everglades i wycieczka airboat
Floryda,  Podroże,  USA

Bagna Everglades i wycieczka airboat

Bagna Everglades i przejazd airboat to jedna z głównych atrakcji Florydy, odwiedzana przez ponad 1 mln turystów rocznie. Na teren bagien możemy dojechać samemu autem lub skorzystać z zorganizowanej wycieczki. W przypadku wybrania tej drugiej opcji autobus przyjedzie po nas do hotelu, zabierze na bagna (tam również będziemy mieć zorganizowany czas) i spowrotem  przywiezie pod hotel. 

Bagna Everglades znajdują się na ternie Parku Narodowego Everglades. Teren przypomina mokradła, porośnięte wysoka trawą, a tak naprawdę jest to najwolniej na świecie płynąca rzeka. Przez panujący tam klimat (gorąco i wilgotno) zalecane jest, aby wziąć ze sobą jakiś silny środek odstraszający komary.

Bagna Everglades i wycieczka airboat
Bagna Everglades
Airboat

Na bagna jedziemy nie tylko, aby podziewać przyrodę i zobaczyć aligatora, ale przede wszystkim aby przejechać się płaskodenna łodzią napędzaną wielkim śmigłem (airboat).

Przed wejściem do łodzi do której wchodzi ok. 10 osób dostajemy zatyczki do uszu. Łódź bardzo hałasuje, więc zatyczki są jak najbardziej na miejscu. Cała przejażdżka łodzią trwa ok. 30 – 40 min. Łódź rozwija momentami nawet całkiem spore prędkości. W czasie jazdy każdy wypatruje aligatorów, które wynurzają swoje głowy. Ich znalezienie nie jest wcale takie łatwe, bo stapiają się z tłem. Jeśli jednak już ktoś jakiegoś znajdzie to na łodzi jest poruszenie i wszyscy zaczynają robić zdjęcia. Oprócz aligatorów możemy spotkać również inne gatunki dzikich zwierząt jak żółwie czy ptaki.

Bagna Everglades i wycieczka airboat
Airboat na Everglades
Airboat
Show w Gator Park

Po wyjściu w łodzi mieliśmy kolejną atrakcję – pokaz w Gator Park. Pracownicy Everglades opowiadali nam o aligatorach i oprowadzili nas po terenie parku w którym sobie żyją. Na koniec chętni mogli sobie z nim zrobić nawet zdjęcie i jak to zawsze w Stanach bywa na koniec mogliśmy kupić pamiątki.

Nasza wycieczka na bagna Everglades i przejazd airboat były zaplanowane na pół dnia od 9.00 (wyjazd z hotelu) do godziny 14.00 (powrót do hotelu) i sądzę, że to wystarczający czas. Wiem, że niektóre biura organizują wycieczki całodziennie, ale nie wiem czy to nie za długo. Pół dnia na Everglades to dla mnie optymalny czas.

Bagna Everglades i wycieczka airboat
Aligator w Everglades

Jeśli szukasz szukasz pozostałych atrakcji Florydy zapraszam na stronę: https://flyandeat.com/glowne-atrakcje-florydy-miami-orlando-universal/

Podsyłam jeszcze link do strony Parku Narodowego Everglades: https://www.nps.gov/ever/index.htm

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *