Floryda,  Podroże,  USA

Orlando Universal Studio – park rozrywki

Orlando Universal Studio to tak naprawdę 2 tematyczne parki rozrywki znajdujące się blisko siebie (Islands of Adventure oraz Universal Studio Florida) oraz część „wspólna” znajdująca się przed wejściem do obu parków, czyli Universal CityWalk. Jest to miejsce, gdzie znajdziemy restauracje, bary, kawiarnie. Niektóre z nich są mniej, a niektóre bardziej formalne. My jedliśmy burgery w NBC Sports Grill & Brew i były całkiem ok jak na tak popularne miejsce oraz krewetki w sieciówce Bubba Gump Shrimp Co. Jak to w Stanach bywa większość dań była smażona na głębokim tłuszczu, mimo, że owoce morza są dosyć delikatne i mi najbardziej smakują w jak najprostszej formie (grillowane czy prosto z patelni).

Trzecim parkiem wchodzącym w skład Orlando Universal Studio jest wodny Volcano Bay. My akurat w nim nie byliśmy.

Orlando Universal Studio - park rozrywki
Universal Studio
Islands of Adventure

My naszą zabawę zaczęliśmy od Islands of Adventure. Mieszkaliśmy w hotelu sieci Universal – Cabana Bay Beach Resort, dzięki czemu mieli bezpłatny transport do parku oraz mogliśmy wejść do parku na godzinę przed jego otwarciem.

Park oferuje 18 atrakcji  (mapa parku https://www.universalorlando.com/webdata/k2/en/us/files/Documents/islands-of-adventure-park-map-english.pdf) z czego część przeznaczona jest typowo dla dzieci i z nich nie korzystaliśmy. Poniżej przesyłam to co udało nam się „zaliczyć” i w pierwszej kolejności umieściłam te, które najbardziej nam się podobały:

Harry Potter and the Forbidden Journey

Już sam zamek w którym rozgrywa się cała akcja robi ogromne wrażenie. Jest to niesamowita atrakcja wykorzystująca najnowocześniejsze technologie. Porwie i uniesie ponad dachami zamków gwarantując przy tym niezapomnianie wrażenia.

Orlando Universal Studio - park rozrywki
Harry Potter and the Forbidden Journey

Popeye & Bluto’s Bilge-Rat Barges

Wodna, bardzo przyjemna przejażdżka. Na pewno zostaniemy trochę zmoczeni, ale jeśli jest słońce to lada moment wyschniemy. Jeśli pogoda jest trochę gorsza to na terenie parku są „suszarki”, gdzie możemy się osuszyć.

Orlando Universal Studio - park rozrywki
Popeye & Bluto’s Bilge-Rat Barges
The Amazing Adventures of Spider-Man®

Kolejna kolejka, tym razem wykorzystująca technikę 3D. Znowu zostaniemy porwani w szybką ucieczkę ulicami miast, gdzie będziemy toczyć walkę „dobra” ze „złem”.

Orlando Universal Studio - park rozrywki
The Amazing Adventures of Spider-Man
Dudley Do-Right’s Ripsaw Falls®

Kolejna kolejka, tylko tym razem będziemy jechać w wagoniku pośród wody. Tutaj niczego nie możemy być pewni – czy za rogiem lub zakrętem czai się stromy spadek czy łagodne pochylenie terenu. Jedyne czego możemy być na 100% pewni to fakt, że na koniec zostaniemy porządnie zmoczeni.

Orlando Universal Studio - park rozrywki
Dudley Do-Right’s Ripsaw Falls
Jurassic Park River Adventure

Kolejna kolejka, gdzie zostaniemy zmoczeni, ale tym razem tylko trochę. Robi wrażenie straszniejszej niż jest w rzeczywistości.

Orlando Universal Studio - park rozrywki
Jurassic Park River Adventure
Flight of the Hippogriff™

Kolejka na świeżym powietrzu. W tym przypadku nie będziemy ani zmoczeni, ani nie będzie efektów 3D czy jazdy do góry nogami, ale atrakcja też jest ciekawa, chodź niezbyt długa.

Orlando Universal Studio - park rozrywki
Flight of the Hippogriff™
Doctor Doom’s Fearfall

Czekając w kolejce do tej atrakcji okazało się, że wystąpiła jakaś awaria, więc ostatecznie zrezygnowaliśmy z niej i tym samym nie mogę podzielić się swoimi wrażeniami. Z dołu jednak, robiła spore wrażenie.

Skull Island: Reign of Kong

Ta atrakcja była jeszcze otwarta, kiedy byliśmy w Orlando, ale patrząc na wszystkie wcześniejsze, jestem przekonana, że jest super.

Hagrid’s Magical Creatures Motorbike Adventure

Tak samo to kolejka również nie była jeszcze czynna podczas naszej wizyty, ale to tylko utwierdza nas w przekonaniu, że koniecznie musimy tam wrócić.

Hogwarts™ Express oraz Hogsmeade™ Station

Pociąg (Hogwarts™ Express), który przewiezie nas z jednego parku do drugiego. W każdym z parków znajduje się „stacja kolejowa” z których kursują pociągi pomiędzy stacjami (Hogsmeade™ Station).

Orlando Universal Studio - park rozrywki
Hogwarts™ Express oraz Hogsmeade™ Station
Orlando Universal Studio - park rozrywki
Hogwarts™ Express oraz Hogsmeade™ Station

Pozostałe atrakcje takie jak: Storm Force Accelatron; One Fish, Two Fish, Red Fish, Blue Fish; The Cat in the Hat; Pteranodon Flyers; Caro-Seuss-el; The High in the Sky Seuss Trolley Train Ride;, Poseidon’s Fury są skierowane raczej dla dzieci, więc odpuściliśmy je sobie . Kolejny park rozrywki wchodzący w skład Orlando Universal Studio to:

Universal Studio Florida

Drugi park, czyli Universal Studio Florida oferuje 14 atrakcji (https://www.universalorlando.com/webdata/k2/en/us/files/Documents/universal-studios-florida-park-map-english.pdf). W tym wypadku część z nich również skierowana jest do najmłodszych odwiedzających i z tych atrakcji też od razu zrezygnowaliśmy. Kiedy znaleźliśmy się Universal Studio naszą dalszą zabawę zaczęliśmy od:

Orlando Universal Studio - park rozrywki
Universal Studio Florida
Harry Potter and the Escape from Gringotts

W tym wypadku również sprawdziło się, że atrakcje związane z Harrym Potterem są najlepsze a co za tym idzie są do nich najdłuższe kolejki. Tego nie można pominąć będąc w Universal Studio. Moc atrakcji, zabawy i frajdy dla wszystkich, bez względu na wiek.

Orlando Universal Studio - park rozrywki
Harry Potter and the Escape from Gringotts
Revenge of the Mummy

Nie ukrywam, że ta atrakcja zrobiła na mnie równie duże wrażenie co Harry Potter, ale chyba dlatego, że wchodząc na nią nie spodziewałam się tego co tam zastanę. Zakładałam, że będzie to „spokojna” kolejka, ale jakież było moje zdziwienie jak tylko ruszyliśmy. Ona tylko tak niepozornie wygląda, a kryje w sobie dużo niespodzianek i zaskakujących „zwrotów akcji”. Największe zaskoczenie ze wszystkich kolejek.

TRANSFORMERS: The Ride-3D

Kolejka 3D wykorzystująca najnowsze technologie. Poza Harrym Potterem, jedna z dłuższych kolejek do atrakcji. Jeśli zaczęliście zabawę od Islands of Adventure to może Wam to przypominać The Amazing Adventures of Spider-Man.

TRANSFORMERS: The Ride-3D
Hollywood Rip Ride Rockit

Rollercoster z prawdziwego zdarzenia. Będziemy jechać do góry nogami, szybko aż „żołądek podskoczy nam do serca”. Na początek kolejka jedzie powoli pionowo w górę, aby zaraz gwałtownie i szybko zacząć zajeżdżać w dół, zakręcając spirale i nawet nie wiemy kiedy, a jedziemy do góry nogami. Kolejka jedzie z prędkością 105km/h, jej długość wynosi 1200 metrów, a wysokość 51m. Jeśli liczby nie przemawiają do Waszej wyobraźni możecie poszukać filmików na You Tube. Jest to atrakcja zdecydowanie dla osób lubiących mocne wrażenia.

Hollywood Rip Ride Rockit
MEN IN BLACK™ Alien Attack™

Na początku pisałam, że omijaliśmy atrakcje dla dzieci, ale tą jakoś przeoczyliśmy i z niej skorzystaliśmy. Dzieciom może się podobać, ale jeśli jesteście sami, bez dzieci, to warto ten czas przeznaczyć na coś innego.

E.T. Adventure™

W tym wypadku również, jeśli jesteście bez dzieci to warto ominąć atrakcje i zaoszczędzony w ten sposób czas lepiej wykorzystać np. na atrakcję poniżej.

The Simpsons Ride™

Tego nie udało nam się już zobaczyć i bardzo żałuję, bo z opisu przynajmniej wyglądała na jedną z ciekawszych. No cóż, może kolejnym razem….

The Simpsons Ride

Pozostałe atrakcje: Kang & Kodos’ Twirl 'n’ Hurl; Woody Woodpecker’s Nuthouse Coaster; Despicable Me Minion Mayhem; Race Through New York Starring Jimmy Fallon, Fast & Furious – Supercharged, Shrek 4-D musieliśmy już odpuścić, bo nie starczyło nam już czasu.

Jak widzicie Orlando Universal Studio to dużo frajdy, moc emocji i pełno rozrywki. Dobrze będą się bawić osoby w każdym wieku, zarówno dzieci jak i osoby starsze.

Orlando Universal Studio - park rozrywki

Jeśli szukacie pozostałych atrakcji i ciekawych miejsc na Florydzie zajrzyjcie https://flyandeat.com/glowne-atrakcje-florydy-miami-orlando-universal/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *