Główne atrakcje Florydy
Floryda,  Podroże,  USA

Główne atrakcje Florydy

Floryda to wakacyjny stan USA. Przez większość osób kojarzona głównie z plażami i oceanem, ale Floryda zapewnia również inne atrakcje, które na pewno warto zobaczyć. W zależności od tego na ile tu przylecimy, zależeć będzie ile atrakcji uda nam się zobaczyć. Moim zdaniem ok. 7 dni powinno wystarczyć na główne atrakcje Florydy, ale jeżeli mamy możliwość spędzić tu więcej czasu to na pewno nie będziemy tego żałować, gdyż Floryda jest tego warta.

Pogoda na Florydzie

Floryda to najbardziej słoneczny stan w USA. Nie ma tu  podziału na 4 tradycyjne pory roku, gdyż można powiedzieć, że słońce świeci tu cały rok. Pogoda na Florydzie dzieli się na porę suchą (od jesieni do później wiosny) i deszczową (od później wiosny do jesieni). Miesiące z najwyższymi temperaturami to od maja do połowy października i temperatura wynosi wówczas od 29 do 31 stopni Celsjusza. Niestety wówczas trzeba się też liczyć z przelotnymi opadami deszczu. Po deszcze od razu wychodzi słonce, niebo się wypogadza i 5 minut później już nikt nie pamięta, że padało.

Nie ma się jednak za bardzo co martwić o temperaturę, szczególnie na południu stanu, gdyż nawet w zimniejszych miesiącach jak grudzień, styczeń czy luty temperatura nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza.

Planując wakacje na Florydzie trzeba jednak wziąć pod uwagę okres huraganowy, gdzie największe prawdopodobieństwo wystąpienia huraganu przypada na sierpień, wrzesień i październik. Podczas huraganu i w okresie tuż „przed” czy „po” lepiej nie przebywać w miejscu jego występowania, gdyż z jednej strony jest to bardzo niebezpieczne, a z drugiej hotele i wszystkie atrakcje są nieczynne, a sami mieszkańcy opuszczają swoje domy.

Największe miasta i główne atrakcje Florydy

Floryda wydaje się być idealnym miejscem na wymarzone wakacje. Ale oprócz szerokich plaż w Miami Beach oferuje o wiele więcej atrakcji.

Miami Beach

Miejsce, które od razu przychodzi nam do głowy, kiedy myślimy o Florydzie. W dzień możemy korzystać ze słońca, szerokich plaż i kąpieli w oceanie lub hotelowym basenie a wieczorem jest to bardzo rozrywkowe miejsce (szczególnie w weekend). Ulice Ocean Drive czy Lincoln Road są pełne restauracji, barów i klubów.

Główne atrakcje Florydy
Miami Beach
Miami Downtown

Centrum biznesowe Miami nie jest duże i sądzę, że wystarczy jeden dzień, aby je zwiedzić. Na pewno warto się przejechać bezpłatną kolejką metromover, która jeździ wokół centrum. Jest cała przeszklona i jeździ sama, bez kierowcy. A następnie zobaczyć Design District, Little Havana oraz okolice Bayfront Park.

Miami Downtown
Orlando

Chyba najbardziej rozrywkowe miasto w USA, a to za sprawą licznych parków rozrywki. Możemy wybierać spośród parków wodnych, z kolejkami górskimi czy Seaworld. A po szalonym dniu, możemy udać się na zakupy do Orlando International Premium Outlets.

Główne atrakcje Florydy
Orlando
Park Narodowy Everglades (bagna Everglades)

W parku oprócz szansy na zobaczenie aligatora możemy przejechać się łodzią airboat. Jest to płaskodenna łódź napędzana wielkim śmigłem. Oprócz podziwiania natury, przejażdżką łodzią to jedna z głównych atrakcji parku.

Park Everglades
Key West

Podróż na Key West (najbardziej na południe wysunięta część USA) zajmuje kilka godzin w jedną stronę. Jedni twierdzą, że trasa z Miami na Key West jest trochę monotonna, natomiast drudzy, że to jedna z najładniejszych tras, jaką mieli szansę jechać. Po drodze mija się wiele wysepek połączonych ze sobą mostami, a po obu stronach drogi jest tylko woda. Samo Key West to małe miasteczko w którym kiedyś mieszkał i tworzył Ernest Hemingway. Będąc tam możemy poczuć się trochę jak na Kubie czy na Karaibach, a to wszystko poprzez swój niepowtarzalny klimat, kulturę i zabudowę (dużo małych kolorowych domków).

Główne atrakcje Florydy
Key West
Kennedy Space Centre

Nie będę ukrywać, że spodziewałam się „czegoś lepszego” i miejsce trochę mnie rozczarowało. Będąc jednak na Florydzie warto je zobaczyć. Centrum lotów kosmicznych NASA Kennedy Space Center udostępnione jest dla zwiedzających. Bilety można kupić bezpośrednio na stronie internetowej http://cm.kennedyspacecenter.com/info/tickets. Po terenie centrum lotów kosmicznych jesteśmy wożeni busem, gdzie przewodnik opowiada nam o najważniejszych wydarzeniach z historii NASA.

Główne atrakcje Florydy
Kennedy Space Center
Fort Lauderdale

Miasto niedaleko Miami. Jeśli mamy wypożyczony samochód warto się tam wybrać na jeden dzień, przejść się po plaży i zatrzymać się na lunch w knajpce przy plaży. Jeśli nie mamy napiętego grafiku to możemy się przejść po mieście, zobaczyć port z drogimi jachtami i statkami.

Fort Lauderdale
Daytona Beach

To miejsce powinni odwiedzić wszyscy fani motoryzacji, gdyż odbywa się tam wyścig Nascar na torze wyścigowym Daytona International Speedway. Terminarz wyścigu znajduje się na stronie http://www.daytonainternationalspeedway.com/

Główne atrakcje Florydy
Daytona Beach
Niezapomniane wakacje

To są według mnie główne atrakcje Florydy, które warto zobaczyć. Te, które wybierzecie zależy już od Waszych zainteresowań, czasu jaki możecie tu spędzić oraz sposobu w jaki lubicie spędzać wakacje (czy wolicie wylegiwać się na plaży i basenie czy preferujecie bardziej aktywne spędzanie wolnego czasu). Udanego wypoczynku ?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *