Miami w 3 dni
Floryda,  Podroże,  USA

Miami w 3 dni – czy się uda?

Jeśli wybieracie się lub planujecie podróż do Miami poniżej znajdziecie gotowy plan zwiedzania w 3 dni. Oczywiście jeśli macie więcej czasu to super, możecie przeznaczyć je na plażowanie lub sprawdzić najciekawsze atrakcje Florydy i dodatkowo wybrać coś dla siebie. Miami to fantastyczne miejsce na wakacje i sądzę, że w 3 dni wszystko można zobaczyć. Proponuję zatrzymać się w Miami Beach, gdyż jest o wiele ciekawsze niż samo Miami.

Hotel

Zanim przyjedziemy do Miami Beach musimy wybrać hotel. Miami Beach nierozłącznie kojarzy się ze stylem Art Deco dlatego, aby poczuć klimat proponuje również hotel w takim stylu. Art Deco District rozciąga się wzdłuż wybrzeża za Lummus Park przy Ocean Drive, jednej z najbardziej znanych i rozrywkowych ulic Miami Beach. Budowle w stylu Art Deco, które tam znajdziemy to nieduże budynki w jasnych, pastelowych kolorach. Dzielnica jest niezwykle kolorowa i otwarta na ludzi, bez względu na ich wiek, wyznanie, kolor skóry czy orientację seksualną. My akurat zatrzymaliśmy się w Leslie Hotel i uważam, że był to jeden z najbardziej klimatycznych hoteli w jakim nocowaliśmy. Dostaliśmy pokój z widokiem na ocean, a na dachu hotelu mieścił się basen oraz jackuzzi. Do tego hotel posiadał restaurację na zewnątrz, w której serwowali śniadanie, a po południu można było zjeść lunch. Wieczorami zaś można było posiedzieć i posłuchać muzyki na żywo, przy drinku i kolacji.

Miami w 3 dni
Hotel Leslie
Miami w 3 dni
Basen w hotelu Leslie

Miami dzień pierwszy

Pierwszy z 3 poranków w Miami musimy przeznaczyć na plażę i kąpiel w oceanie. Leżaki oraz parasole można wypożyczyć bezpośrednio na plaży lub wziąć ze sobą z hotelu, jeśli hotel świadczy takie usługi. Plaże są szerokie z delikatnym, białym piaskiem. Niestety woda w oceanie nie jest zbyt ciepła. Na pewno nie jest to Bałtyk, ale w swoim życiu kąpałam się już w cieplejszych miejscach. Polecam plażę przy Lummus Park: Miami Beach – South Beach. Po kąpieli i lunchu możemy udać się na zwiedzanie miasta.

Ocean Drive

Tak jak wspominałam wcześniej przy Ocean Drive znajdują się budynki z stylu Art Deco, z czego w większości z nich znajdują się obecnie hotele lub restauracje, a wieczorami, szczególnie w weekend, ulica zamienia się w dosyć głośną i imprezową część miasta. To tutaj znajduje się Casa Casuarina, posiadłość w której mieszkał do końca swoich dni i przed którą w 1997 roku został zatrzelony znany projektant mody Versace. Obecnie w budynku znajduje się hotel i restauracja.

Lummus Park

Na pewno warto się przejść Lummus Park na południe wyspy do South Pointe Park Pier z którego roztacza się widok na wybrzeże. Schodząc z „molo” i idąc dalej zobaczymy mariny z pięknymi i drogimi jachtami.

Miami w 3 dni
Lummus Park
South Pointe Park Pier

Miami dzień drugi

Poranek też proponuje zacząć od plażowania i kąpieli w oceanie, a w drugiej części dnia możemy się udać na Bagna Everglades.

Miami w 3 dni
Everglades Bagna

Na wieczór polecam owoce morza w jednej z najbardziej znanych restauracji w Miami Joe’s Stone Crab. Restauracja jest znana ze swoich krabów, ale miłośnicy innych owoców morza też nie będą zawiedzeni. Warto tylko zrobić wcześniejszą rezerwację (dane kontaktowe znajdują się na ich stronie www lub na Facebook’u).

Miami dzień trzeci

Miami Beach to nie wszystko co oferuje samo Miami, ale bez wątpienia jest to jego najlepsza część. Dziś zwiedzimy sobie „stały ląd” czyli Miami. Aby wszystko zobaczyć warto rano wypożyczyć samochód i wieczorem lub rano następnego dnia go oddać. Na terenie Miami Beach są wypożyczalnie, więc nie powinniśmy mieć z tym żadnego problemu. Samochód możecie wcześniej zarezerwować poprzez stronę www lub wybrać jakiś na miejscu w wypożyczalni. My tym razem tak zrobiliśmy i wypożyczaliśmy z SIXT Rent a Car BMW: https://www.sixt.com/#/ .

Ale w Miami Beach swoje siedziby mają również inne wypożyczalnie jak: Enterprise, Budget, Avis jak również „lokalne” wypożyczalnie.

BMW
Design District

Po wypożyczeniu samochodu możemy udać się na zwiedzanie Miami. Zaczynamy od Design District, jest to nieduży obszar, gdzie swoje warsztaty i galerie mają artyści, ale nie brakuje też markowych i ekskluzywnych sklepów. W De La Cruz Collection (wstęp wolny) jest prywatna kolekcja współczesnych dzieł sztuki.

Wynwood

Kolejna dzielnica granicząca z Design District to Wynwood  – również dzielnica artystów. Najlepiej ją zwiedzać w tygodniu, bo w weekend część galerii jest nieczynna. Nawet jeśli nie planujemy ich zwiedzać to i tak lepiej przyjechać z tygodniu, aby zobaczyć to miejscy, gdy „żyje”. Udajemy się w kierunku Wynwood Walls, kolorowe miejsce z rożnymi graffiti i murale. Miejsce jest udostępnione dla zwiedzających bezpłatnie. Nie łączmy tylko proszę tej ulicznej sztuki z graffiti, które możemy spotkać na polskich ulicach. Wynwood Walls to prawdziwa sztuka, a osoby je tworzące to prawdziwi Artyści.

Little Havana

Następnie udajemy się do Little Havana, dzielnicę zamieszkiwaną głównie przez Kubańczyków. Ciągnie się wzdłuż jednej, głównej ulicy Calle Ocho. Warto się tu napić, prawdziwej kubańskiej kawy oraz zjeść lunch w jednej z kubańskich restauracji. Miłośnicy cygar znajdują tu też coś dla siebie, bo na ulicy znajduje się również kilka sklepów, gdzie cygara są ręcznie zwijane.

Z jednej strony część osób podnosi, że Little Havana jest skomercjalizowana i  wszystko jest „pod turystów”, a z drugiej strony ma dosyć surowy wygląd i nie przypomina kolorowych dzielnic.

Na koniec warto się przejechać po Downtown obok historycznych budynków jak: Alfred Dupont Building, Ingraham Building,  oraz Olympia Theater, Freedom Tower, American Airlines Arena.

Bayfront Park

Polecam również zostawić na chwilę auto w okolicach Bayfront Park i przejechać się jedną z darmowych linii kolejki metromover. Są 3 linie o różnej długości. Ta darmowa kolejka jeździ po Miami w kółko, więc możemy wsiąść i wysiąść na tej samej stacji. Tutaj znajdziecie trasy każdej z nich https://www.miamidade.gov/transit/library/metromover-map.pdf. Proponuję zacząć i zakończyć na stacji Bayfront Park, a następnie udać się na krótki spacer po wybrzeżu. Dzień możemy zakończyć zakupami i/lub kolacją w jednej z restauracji Bayside Marketplace.

3 dni w Miami miną bardzo szybko, ale wspomnienia zostaną z nami na długo i na pewno zatęsknimy za tym niesamowitym miejscem. Natomiast 3 dni to minimum, aby zobaczyć główne atrakcje. Jeśli mamy możliwość, to warto pojeździć sobie samochodem po Miami oraz Miami Beach i zobaczyć za szyb samochodu jak wygląda ten najbardziej słoneczny stan USA. Jeśli możemy zostać dłużej to zajrzyjcie jakie inne atrakcje warto zobaczyć będąc na Florydzie: https://flyandeat.com/glowne-atrakcje-florydy-miami-orlando-universal/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *