Bosko TuThai – tajskie smaki w Centrum Koneser
Kuchnia,  Warszawa

Bosko TuThai – tajskie smaki w Centrum Koneser

Nowy Rok zaczęliśmy wizytą w Praskim Centrum Koneser. Ostatni raz byliśmy tu prawie rok temu, więc byliśmy ciekawi co się zmieniło i czy otworzyły się nowe restauracje z ciekawym menu. Nie ukrywam, że Koneser oświetlony po zmroku robi wrażenie, więc przeszliśmy się po jego terenie zanim wybraliśmy restauracje i menu na dzisiejszą kolację. Tym razem padło na azjatyckie smaki w Bosko TuThai. Szukaliśmy czegoś mniej zobowiązującego i mniej formalnego, a Bosko TuThai w Centrum Koneser idealnie się w to wpasowało.

Wystrój

Już na samym wstępie sam wystrój lokalu robi wrażenie, gdyż jest bardzo kolorowo, a zarazem z klimatem. Restauracja jest dosyć duża, ale oświetlenie nadaje klimat. Weszliśmy więc do środka i poczekaliśmy na wskazanie wolnego stolika. Przy stoliku oprócz tradycyjnego menu (w wersji papierowej) dostaliśmy tez tablet, gdzie były zdjęcia wszystkich potraw. Sam pomysł z tym menu na tablecie bardzo udany, niestety zdjęcia nie były najlepszej jakości. Dla osób, które nie znają się aż tak na azjatyckiej kuchni, możliwość zobaczenia dania przed jego zamówieniem to na pewno dodatkowy plus.

Bosko TuThai – tajskie smaki w Centrum Koneser
Wnętrze Bosko TuThai
Jedzenie

Do jedzenia zamówiliśmy Pad Kra Prao, czyli smażone na woku warzywa w sosie z takiej bazylii z kaczką podawane z dodatkiem ryżu oraz Dim Sumy, czyli azjatyckie pierożki z nadzieniem mięsno-krewetkowym. Oba dania były smaczne, ja tylko załowałam, że jest tylko 5 pierożków, ale z drugiej strony to nie było danie główne. Dim Sumy były podane z sosem sojowym.

Następnie na deser zamówiliśmy Mango Sticky Rice, w którym zakochaliśmy się podczas naszej ostatniej podróży po Tajlandii. Deser był smaczny, słodki, ryż kleisty. Jedynie mango nie było takie jakie jedliśmy w Tajlandii, ale to już nie wina samego deseru, tylko bardziej szerokości geograficznej na jakiej przyszło nam żyć.

Dodatkowa informacja dla osób z dziećmi, w restauracji jest kącik dla dzieci. Nie jest zbyt duży, ale zawsze można na chwilę zostawić tam malucha, aby móc w spokoju zjeść. Dodatkowo w menu dostępne są pozycje dla najmłodszych.

Bosko TuThai – tajskie smaki w Centrum Koneser
Bosko TuThai

Azjatyckie menu w Bosko TuThai

Samą wizytę wspominamy bardzo sympatycznie. Było miło, smacznie i kolorowo – idealne połączenie na początek karnawału. W menu każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

Jeśli jesteście w pobliżu i macie ochotę na azjatyckie smaki oraz chcecie miło spędzić czas, warto wstąpić do Bosko TuThai w Centrum Koneser.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *