Bottega del gusto
Kuchnia,  Warszawa

Bottega Del Gusto – włoskie delikatesy na terenie Ursusa

Kto z nas nie lubi włoskiej kuchni? Pizza, makarony od lat cieszą się niesłabnącą popularnością i chyba na dobre zagościły na naszych stołach. Natomiast włoska kuchnia to również długodojrzewające sery i wędliny, bardzo dobre oliwy, kawy, desery oraz oczywiście wina. To wszystko i wiele więcej znajdziemy w Bottega Del Gusto – włoskich delikatesach na terenie Ursusa. Sklep znajduje się w bardzo niepozornej lokalizacji (na terenie byłych zakładów Ursus) i nawet przejeżdżając obok nich – łatwo go przeoczyć.

Asortyment

Wchodząc do sklepu po raz pierwszy można dostać prawdziwego oczopląsu, gdyż wybór produktów jest bardzo duży. Możemy wybierać spośród wielu wędlin: np. włoska mortadela, salami, lardo, różnego rodzaju kiełbaski jak i szynki długodojrzewające. Wybór serów wcale nie jest mniejszy od popularnego Pecorino bo mniej znane gatunki. Zarówno wędliny i sery są krojone na miejscu, dokładnie tyle ile potrzebujemy.

Oprócz serów i wędlin jest również bardzo duży wybór gotowych makaronów (różne rodzaje) i sosów. Jeśli nie mamy ani czasu, ani pomysłu na obiad to idealne rozwiązanie. W delikatesach nie zabrakło również oliw, octów balsamicznych (również takich smakowych) czy przetworów warzywnych jak bakłażanów w oleju, kaparów w zalewie, karczochów czy pomidorów).

Łakomczuchy też znajdą coś dla siebie, gdyż wybór słodyczy jest również bardzo duży. W Bottega Del Gusto znajdziemy czekolady, praliny i inne słodkości, które idealnie komponują się z włoską kawą.

Druga część delikatesów to jedna wielka winiarnia. Jeśli nie znamy się za bardzo na winach, to personal zawsze nam doradzi. Wina są w różnych przedziałach cenowych, ale nawet te z niższej półki cenowej były bardzo dobre.

Asortyment delikatesów może przyprawić o zawrót głowy. Jest w nich chyba wszystko co kojarzy nam się w Włochami. Co ważne to ceny są bardzo przystępne, więc smaki Włoch są na wyciągnięcie ręki.

Bottega del gusto
Bottega del gusto
Podsumowanie

Bottega Del Gusto to włoskie delikatesy na terenie Ursusie, dzięki którym chociaż na moment możemy przenieść się do Włoch. Obsługa doskonale zna się na tym co sprzedaje, więc może nam doradzić nie tylko w zakresie doboru odpowiedniego wina, ale również w zakresie innych produktów.

Przed sklepem jest całkiem spory parking, więc nie powinniśmy mieć problemów z  zaparkowaniem samochodu.

Adres: Gierdziejewskiego 7, 02-495 Warszawa

Link do delikatesów Bottega Del Gusto: https://bottegadelgusto.pl/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *