Kuchnia,  Warszawa

Tel Aviv – czy to najlepsza wegańska restauracja?

To jedna z moich ulubionych knajpek. Tel Aviv to o wegańska restauracja, ale nawet najbardziej zagorzały fan mięsa będzie zadowolony. Latem lubię ich ogródek, ale na razie musi mi wystarczyć możliwość zamówienia jedzenia online z opcją dostawy lub odbiór osobisty w lokalu. Obecnie Tel Aviv ma 3 lokale na terenie Warszawy. Jednak w związku z dynamicznie zmieniają się sytuacją, proponuję sprawdzić na Facebooku czy wszystkie nadal są otwarte.

Jedzenie

Kilka miesięcy temu menu uległo zmianie i z karty wypadło moje ulubione danie, czyli wrap z wegańską shawarma, ale nowe pozycje już zdążyły skraść moje serce. Obecnie moimi faworytami są pita gyros (oczywiście wegańska) oraz burger seitan w zestawie z frytkami i niesamowicie smacznym sosem. Aż nie mogłam uwierzyć, że wegański sos może być aż tak smaczny. 

Obecnie dostępne jest jeszcze menu garmażeryjne, w którym jedną z pozycji jest Mac and Cheese (makaron z serem). Od czasu zeszłorocznej wizyty w Londynie, gdzie po raz pierwszy w życiu spróbowałam tego dnia, jestem jego ogromną fanką. Gdy tylko zobaczyłam, że Tel Aviv ma również to danie w swojej karcie to zdecydowaliśmy się je zamówić. Okazało się, że dania garmażeryjne są do odbioru w innym miejscu (Al. Jerozolimskie 123a), ale o tym fakcie od razu zostaliśmy poinformowani przez telefon.

W domu odgrzaliśmy makaron w piekarniku, zgodnie z instrukcją. Porcja była bardzo duża (poł kilo). Jedyna rzecz, która nie do końca się zgadzała to rodzaj makaronu – zamiast standardowo wykorzystywanych kolanek, było penne. Makaron był smaczny, ale moi faworyci nadal pozostają bez zmienni.

Tel Aviv - najlepsza wegańska restauracja
Tel Aviv - najlepsza wegańska restauracja
Tel Aviv - najlepsza wegańska restauracja
Dostawa

Oczywiście możliwa jest dostawa online telaviv.pl/dostawa jak również za pośrednictwem Uber Eats.

Co zasługuje na szczególne wyróżnienie to fakt, że w tym trudnym okresie wspomagają posiłkami lekarzy ze Szpitala Czerniakowskiego. Każdy z nas może dorzuć przysłowiowy grosik i kupić cegiełkę z której dochód zostanie przeznaczony na posiłki dla służby zdrowia.

Druga opcja, tym razem, aby wspomóc restaurację to możliwość zakupienia karty podarunkowej, którą będziemy mogli wykorzystać jak sytuacja wróci do normy.

Jeśli macie ochotę na kuchnię wegańska to restauracja Tel Aviv jest miejscem dla Was.

Adres: ul. Poznańska 11, 00-680 Warszawa

Adres: al. Niepodległości 142A, 02-554 Warszawa

Adres: ul. Adama Mickiewicza 19, 01-517 Warszawa

Standardowo podsyłam też link z pomysłami co można robić w domu podczas kwarantanny: https://flyandeat.com/co-robic-w-domu-podczas-kwarantanny-koronawirusa/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *