Kawiarnia na Francuskiej
Kuchnia,  Warszawa

Kawiarnia na Francuskiej 30

Saskiej Kępy chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Ulica Francuska to jej główna i najbardziej reprezentatywna ulica. Znajdują się na niej stare domy, drzewa a na dodatek jest dużo knajpek, lodziarni czy kawiarni. Jednej z nich chcę poświęcić dzisiejszy wpis. Chodzi o Francuską 30 Cafe & Bar. Kawiarnia na Francuskiej 30 to jedno z fajniejszych miejsca na Saskiej Kępie.

Na Saskiej Kępie, a w szczególności na Francuskiej jesteśmy każdego roku i to kilka razy, ale jakoś nigdy wcześniej nie wstąpiliśmy na Francuską 30. Pierwszy raz odwiedziliśmy kawiarnię w lutym, kiedy wybraliśmy się na spacer. Był to wyjątkowo słoneczny i w miarę ciepły dzień (nie tylko jak na luty), bo w ogródku było wystawionych kilka stolików, przy których można się było napić kawy lub grzanego wina. Usiedliśmy na chwilę, napiliśmy się grzanego wina i stwierdziliśmy, że na pewno wpadniemy tu na dłużej jak tylko będzie cieplej.

Kawiarnia na Francuskiej 30
Kawiarnia na Francuskiej 30

Jak tylko zrobiło się ciepło i restauracje z powrotem się otworzyły ponownie odwiedziliśmy kawiarnie na Francuskiej 30. Karta menu nie jest zbytnio rozbudowana, ale to co udało nam się spróbować było niesamowicie dobre. Mój faworyt to Croque Avokado. Jest to francuska zapiekanka z pysznym serem raclette podawana z sałatką. Danie jest pyszne, ser niesamowicie pachnie, a danie jest sycące. Mój mąż wybiera wersję mięsną, czyli Croque Madame. Jeśli będziecie mieć jeszcze miejsce na deser to polecam naleśniki z domową czekoladą i owocami. Kolejne dobre danie dla łasuchów.

Kawiarnia na Francuskiej 30
Kawiarnia na Francuskiej 30
Kawiarnia na Francuskiej 30

Teraz menu jest jeszcze bardziej rozbudowane, więc znajdziecie w nim jeszcze więcej smacznych pozycji, również takich na większy głód. Ostatnio dałam się namówić na burgera i również mi smakował.

Teraz jesteśmy stałymi bywalcami tego miejsca. Ogródek z kolorowymi parasolami przyciąga wzrok a dodatkowo bardzo go ożywia. 

Kawiarnia na Francuskiej 30 to jedno z ciekawszych miejsc na Saskiej Kępie.

Adres: Francuska 30, 03-905 Warszawa.Link do ich strony na FB: https://www.facebook.com/francuska.trzydziesci

Teraz menu jest jeszcze bardziej rozbudowane, więc znajdziecie w nim jeszcze więcej smacznych pozycji, również takich na większy głód. Ostatnio dałam się namówić na burgera i również mi smakował. Teraz jesteśmy stałymi bywalcami tego miejsca. Ogródek z kolorowymi parasolami przyciąga wzrok a dodatkowo bardzo go ożywia.   Kawiarnia na Francuskiej 30 to jedno z ciekawszych miejsc na Saskiej Kępie. Adres: Francuska 30, 03-905 Warszawa. Link do ich strony na FB: https://www.facebook.com/francuska.trzydziesci

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *