Reforma Urban - czy to miejsce dobre na każdą okazję?
Kuchnia,  Warszawa

Reforma Urban – czy to dobre miejsce na każdą okazję?

Reforma Urban to jedna z wielu restauracji, która znajduje się w centrum Warszawy przy ulicy Chmielnej w Warszawie. Działa od września 2019 roku. Restauracja podzielona jest na 2 główne części. Pierwsza i zarazem większa z nich to sala w której znajduje się od razu bar, a druga mniejsza jest bliżej kuchni. Latem otwarty jest jeszcze dosyć spory ogródek.

Natomiast wystrój obu części jest nowoczesny, industrialny, z dominacją cegły, drewna i betonu (lub jego imitacją). Dopełnienie wnętrza stanowi oświetlenie, które dodatkowo nadaje odpowiedniego klimatu.

Jedzenie

W menu restauracji znajdziemy pizze, makarony, sałaty, ale moim zdaniem na szczególną uwagę zasługują kanapki. W Reformie Urban byliśmy już kilka razy i próbowaliśmy różnych dań, ale kanapki są chyba najlepsze. Nasze dwa faworyty to kanapka z pastrami oraz kanapka z kaszanką. Obie kanapki są naprawdę duże. Kanapka z kaszanką oprócz dużej ilości kaszanki ma jeszcze karmelizowaną cebulę oraz jabłko i pikle, które dodatkowo podkreślają jej smak. Naprawdę warto ich spróbować.

Reforma Urban - czy to miejsce dobre na każdą okazję?
Kanapka z kaszanką
Reforma Urban - czy to miejsce dobre na każdą okazję?
Kanapka z pastrami

Z innych dań próbowaliśmy jeszcze dwie przystawki: tatar wołowy oraz halloumi z gruszką i rukolą. Tatar był smaczny, a dodatkowo ładnie podany, do samodzielnego wymieszania. Halloumi również mi smakowało. Nieduże danie w sam raz na przystawkę i na pobudzenie kubków smakowych.

Tatar
Reforma Urban - czy to miejsce dobre na każdą okazję?
Halloumi
Reforma Urban - czy to miejsce dobre na każdą okazję?

Jeśli pracujecie gdzieś blisko to możecie wyskoczyć na lunch bo w menu znajdziemy  zestawy lunchowe. Aby być z nimi na bieżąco warto śledzić profil facebookowy restauracji, gdzie znajdziemy aktualne informacje: https://www.facebook.com/reformasrodmiescie/

Reforma Urban to dobre miejsce również na drinka. Wystrój jest luźny, w lokalu gra muzyka, a na dodatek posiadają duży bar. Jeśli jakiegoś alkoholu nie ma w karcie, ale barman będzie mieć wszystkie składniki, to na pewno przygotuje coś na zamówienie. Dodatkowo w weekend restauracja jest czynna do 1.00 więc tym bardziej jest to idealne miejsce nie tylko na kolacje, ale również na wieczór przy drinku.

Restauracja idealnie nadaje się również na spotkania ze znajomymi. Co warto zaznaczyć to w każdy dzień jest inna promocja na danie z karty plus dodatkowo jest promocja na pozycje z karty z drinkami. 

Adres: Chmielna 24, 00-801 Warszawa

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *