Tapas Bar Francuska
Kuchnia,  Warszawa

Tapas Bar (ul. Francuska) – czy warto?

Ulica Francuska na Saskiej Kępie to jedno z tych miejsc, gdzie liczba restauracji i punktów gastronomicznych na metr kwadratowy może przyprawić o przysłowiowy zawrót głowy. Latem ulica tętni życiem. Restauracje i kawiarnie mają otwarte ogródki, a po ulicy przechadzają się turyści, spacerowicze czy mieszkańcy Saskiej Kępy. Dlatego ulica Francuska to jedno z moich ulubionych letnich miejsc, a Tapas Bar to jedna z wielu tutejszych restauracji.

Tapas Bar – Złoto Hiszpanii, to jedna z tych restauracji, gdzie zawsze można zjeść coś smacznego, a ogródek tętni życiem do późnych godzin wieczornych. Tapas to nieduże przekąski, które dobrze komponują się z lampką dobrego wina. Dlatego w Tapas Bar przy ulicy Francuskiej znajdziemy oprócz całkiem sporego wyboru przekąsek na ciepło i na zimno, kilka większych dań oraz oczywiście dobre, hiszpańskie wina. Nie zabrakło również deserów, ale na nie jakoś nigdy nie mieliśmy już siły.

Tapas Bar odwiedzaliśmy już kilka, jeśli nie kilkanaście razy i jedzenie za każdym razem jest bardzo smaczne. Menu co jakiś czas ulega zmianie, więc często można spróbować czegoś nowego.

Tapas Bar Francuska
Jedzenie

Moje ulubione pozycja z menu to grzanka z ryby wędzonej oraz grzanka z foie gras. Z przystawek próbowaliśmy jeszcze łososia z sosem holenderskim, prażonych migdałów oraz grzanek z serem kozim. Z dań głównych zamówiliśmy wiaderko krewetek, które jest podawane na zimno z sosem aioli. Mając jednak do wyboru krewetki na ciepło i na zimno, zdecydowanie wolę te pierwsze.

Pani z obsługi zachwalała jeszcze bakłażana z kozim serem i szynką serrano, ale to danie zostawiliśmy na kolejny raz. Wszystkie dania były bardzo smaczne. 

Wiaderko krewetek
Tapas Bar Francuska
Grzanka z wędzoną rybą
Tapas Bar Francuska
Grzanki z łososiem i z sosem holenderskim
Tapas Bar Francuska
Prażone migdały, grzanka z serem kozim oraz grzanka z rybą wędzoną
Grzanka z foie gras

Tapas Bar to nie tylko restauracja, ale również delikatesy w którym możemy kupić hiszpańskie wędliny i sery. Jak widać nie tylko na miejscu możemy zjeść coś dobrego, ale również zabrać hiszpańskie smaki ze sobą do domu.

Adres: Tapas Bar, Francuska 26, 03-906 Warszawa

Link do profilu na FB: https://www.facebook.com/zlotohiszpaniitapas/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *