Kary Mary - indyjskie smaki w Centrum Skorosze
Kuchnia,  Warszawa

Kary Mary – indyjskie smaki w Centrum Skorosze

Kary Mary to jedna z restauracji znajdująca się w Centrum Skorosze specjalizująca się w kuchni tajsko – indyjskiej.

Dania typowe dla kuchni indyjskiej przyrządzane w piecu tandoori. W tego typu piecach przyrządza się różne gatunki mięs (kurczak, baranina, owoce morza), warzywa oraz wypieka się przepyszne chlebki naan. Dzięki temu, że temperatura w piecu jest wysoka to dania piecze się krótko, więc pozostają soczyste. Potrawy przygotowane w ten sposób zachowują swój niepowtarzalny smak. 

Moje ulubione danie to butter chicken oraz vegi pokra (warzywa smażone w panierce w ciecierzycy) podawane z dwoma sosami. Do tego obowiązkowo chlebek naan. Na przystawkę często wybieramy bataty.

Kary Mary - indyjskie smaki w Centrum Skorosze
Kary Mary - indyjskie smaki w Centrum Skorosze

Z dań typowych dla kuchni tajskiej bardzo smaczne jest Stir-fried Cashew Nut, czyli smażone warzywa z orzechami nerkowca i sosem tamaryndowym z wybranym przez nas dodatkiem (tofu, kurczak, wołowina lub krewetki). Na deser bestseller kuchni tajskiej czyli Mango Sticky Rice. Pierwszy raz jadłam ten deser w Tajlandii i się w nim zakochałam, a ten z Kary Mary wcale mu nie ustępuje.

Porcje dań są naprawdę duże i bardzo smaczne. Testowaliśmy wiele pozycji z karty i wszystko nam smakowało. Wybór dań jest całkiem duży. Jak przystało to azjatycką restaurację dania mogą być o różnym stopniu ostrości. Wystarczy poprosić obsługę, że prosimy o ostrzejszą wersję dania.

Dodatkowo każdego dnia dostępny jest również inny zestaw lunchowy. Warto w tym celu śledzić profil FB Kary Mary, gdzie znajdziecie aktualne informacje. Dostępne są również mniejsze porcje wybranych dań dla dzieci.

Wystrój lokalu utrzymany jest w ciemnej kolorystyce, co nadaje bardzo miły klimat.

Wiosną i latem restauracja ma otwarty ogródek. Oczywiście dania czy zestawy lunchowe możecie zamówić również na wynos z dostawą do domu.

Każdego dnia dostępny jest również inny zestaw lunchowy. Warto w tym celu śledzić profil FB Kary Mary, gdzie znajdziecie aktualne informacje: https://www.facebook.com/KaryMaryIndianFood/

Kary Mary - indyjskie smaki w Centrum Skorosze

Adres: CH Skorosze, gen. Felicjana Sławoja Składkowskiego 4, 02-497 Warszawa

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *