Charlotte w Warszawie
Kuchnia,  Warszawa

Charlotte w Warszawie

Charlotte to dosyć popularna restauracja w Warszawie, doczekała się nawet 3 lokalizacji, ale każda z nich ma inny wystrój, klimat i częściowo menu. Chyba najbardziej popularną, a zaraz pierwszą lokalizacją jest Charlotte na Placu Zbawiciela, ale tam byłam tylko raz na śniadaniu i to bardzo dawno.  Zdecydowanie bardziej wolę pozostałe lokalizacje: na Placu Zbawiciela oraz przy Placu Trzech Krzyży.

Charlotte słynie głównie ze swojego pieczywa, które wypiekane jest na miejscu, kilka razy dziennie. Do wypieków używane są tylko i wyłącznie naturalne składniki, bez żadnych dodatkowych ulepszaczy. Pieczywo nie tylko gra pierwszy skrzypce w daniach z menu, ale można je również kupić na wynos. 

W Charlotte śniadania praktycznie serwowane są przez cały dzień, gdyż możemy je zamówić do godziny 24.00.  Menu pomiędzy restauracjami delikatnie się różnią, ale wszystkie utrzymane są w podobnym stylu.

Charlotte Menora

W Charlotte Menora (na placu Grzybowskim) z menu śniadaniowego zamówiłam raz pudding z chałki z czekoladą. Nawet taki fan słodkich rzeczy i czekolady miał problem, aby zjeść danie w całości, mimo że danie bardzo mi smakowało. Dodatkowo zamówiliśmy Caviar Juif, czyli “kanapkę” z chałką oraz gęsią wątróbką z jajkiem. Natomiast naszym faworytem to kanapka z pastrami i ogórkiem kiszonym. Jedzenie jest smaczne, a pieczywo bardzo dobre.

Porcje są w sam raz, a ceny bardzo przystępne. Jeśli chodzi o wystrój to moja ulubiona Charlotte w Warszawie.

Charlotte w Warszawie
Charlotte w Warszawie
Charlotte Bouillon

Drugą z lokalizacji, która dosyć często odwiedzamy je Charlotte Bouillon w okolicach Placu Trzech Krzyży. To najmłodszy lokal ze wszystkich Charlotte w Warszawie i zdecydowanie najbardziej mi pasuje pod kątem menu. Bardzo lubię tutejszą sałatkę Nicoise z tuńczykiem, jajkiem i fasolką szparagową oraz kanapkę z łososiem i koperkiem na gęstej śmietanie (Saumon fume). Do faworytów męża należy mus z drobiowych wątróbek podawana z konfiturą z suszonych fig (Foie a la Charlotte) i kanapka z rostbefem. Na deser skupiliśmy się na magdalenkę oraz bułeczkę z czekoladą.

Charlotte w Warszawie
Charlotte w Warszawie
Charlotte w Warszawie
Charlotte w Warszawie

Wszystkie restauracje Charlotte w Warszawie mają latem czynny ogródek, w którym wieczorami może być ciężko o wolne miejsce. Charlotte to dobry lokal na spotkanie ze znajomymi, można smacznie i stosunkowo niedrogo zjeść. Na dodatek ma dosyć długie godziny otwarcia, w szczególności w weekend.

Charlotte Menora

Link do menu: http://bistrocharlotte.pl/wp-content/uploads/2020/09/Menora_EN.pdf 

Adres: plac Grzybowski 2, 00-109 Warszawa

Charlotte Bouillon 

Link do menu:  http://bistrocharlotte.pl/wp-content/uploads/2020/09/Bouillon_PL.pdf

Adres: Nowy Świat 6/12, 00-001 Warszawa

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *