Nowy Jork,  Podroże,  USA

Nowy Jork w dobie Koronawirusa

Nowy Jork to miasto, które nigdy nie śpi, ale w obliczu pandemii Koronawirusa nawet ono musiało się na chwilę się zatrzymać. Informacje dotyczące sytuacji w Nowym Jorku są naprawdę przerażające. Nie ma sensu podawać liczb, gdyż one zmieniają się z godziny na godzinę. 

Nowy Jork za przykładem innych miast dotkniętych Koronawirusem również wprowadza różnego rodzaju restrykcje i ograniczenia. Co warto wiedzieć, to że od piątku 20.03.2020 r. stan Nowy Jork jest obszarem klęski żywiołowej. Od niedzieli 22.03 zamknięty jest cały stan Nowy Jork. Nie działają szkoły. Nie czynne są siłownie, salony kosmetyczne i fryzjerskie, restauracje oraz bary, a spotkania w miejscach publicznych są zakazane. Tym samym wszystkie imprezy masowe również zostały odwołane.

Działają tylko apteki, sklepy spożywcze – miejsce, które są niezbędne do zapewnienia funkcjonowania miasta. Pracownicy innych branż mają pracować z domu. Transport publiczny działa, ale głównie na potrzeby osób, których praca w tym trudnym dla wszystkich okresie jest niezbędna, czyli lekarze, pielęgniarki, pracownicy sklepów. 

Ulice na Manhattanie świecą pustkami. Jest to na pewno niespotykany widok. Wszystkim którzy kiedyś byli w Nowym Jorku na pewno trudno to sobie wszystko wyobrazić. Nowy Jork praktycznie z dnia na dzień z tętniącej życiem metropolii zamienił się w opustoszałe miasto. Miejmy nadzieję, że ta sytuacja jak najszybciej się skończy i wszystko wróci do normy. Koronawirus zmienił nie tylko Nowy Jork, ale również cały współczesny świat.

Jeśli jeszcze jacyś Polacy są w USA to pamiętajcie o stronie https://www.lot.com/pl/pl/lot-do-domu . Można na niej nie tylko sprawdzić rozkład planowanych lotów powrotnych, ale również zgłosić chęć powrotu do domu z konkretnego miejsca na świecie.

Dla porównania – Nowy Jork (Times Square) kiedyś i w dobie Koronawirusa:

Nowy Jork w dobie Koronawirusa
Times Square przed Koronawirusem

Kiedy zostaną wznowione loty do USA, warto przed wylotem sprawdzić co warto zobaczy na Manhattanie https://flyandeat.com/dzielnice-manhattanu-atrakcje-midtown/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *