Mamma Marietta - pizzeria przy Górnośląskiej
Kuchnia,  Warszawa

Mamma Marietta – pizzeria przy Górnośląskiej

Do pizzerii przy Górnośląskiej wybieraliśmy się już kilka razy, ale zawsze nam coś wypadało. Słyszeliśmy o niej same dobre opinie więc stwierdziliśmy, że to dobre miejsce na pizze, biorąc pod uwagę, że tego dnia wypadał akurat Międzynarodowy Dzień Pizzy. Ciekawi jak pizza z Mamma Marietta wypadnie na tle innych, naszych ulubionych warszawskich pizzerii,  zrobiliśmy rezerwacje na kolacje.

Wystrój

Pizzeria znajduje się przy Górnośląskiej, w okolicach Sejmu. Restauracja składa się z dwóch sal dla gości. Obie sale utrzymane są w jasnej kolorystyce. Ściany są białe, a część z nich ozdobiona jest sztukaterią. Fotele natomiast są szare, a stoliki brązowe. Część stolików jest podwyższona i siedzi się przy nich na krzesłach typu hoker. Są równie wygodne co standardowe fotele. W Mamma Marietta zaraz przy wejściu znajduje się również otwarta kuchnia.

Mamma Marietta - pizzeria przy Górnośląskiej
Mamma Marietta – wnętrze
Jedzenie

Nie byliśmy bardzo głodni, więc nie zamawialiśmy już przystawek tylko zaczęliśmy od dnia głównego, czyli pizzy. Ja zamówiłam swoją ulubioną, czyli “San Daniele”, a mój mąż  wybrał “Etnę”, czyli pizzę z salami piccante. Jeśli chodzi o pizzę to przeważnie zamawiamy zawsze te same: ja wybieram pizzę z szynką San Daniele, ale niestety nie w każdej pizzerii jest dostępna, a mój mąż z pikantnym salami.

Obie pizze wyglądały bardzo apetycznie. Ciasto było puszyste, ale jak na mój smak trochę za mało słone. Na mojej pizzy była jeszcze rukola oraz parmezan. Całość była bardzo smaczna. Na pizzy męża oprócz salami była jeszcze papryczka chili, natomiast ostry smak nie był specjalnie wyczuwalny.

Na stoliku była jeszcze oliwa z czosnkiem i chili. To bardzo fajny dodatek, bo bardzo lubię włoskie dania (w szczególności pizze i makarony) polać jeszcze dodatkowo smakową oliwą.

Mamma Marietta - pizzeria przy Górnośląskiej
Mamma Marietta – pizza San Daniele
Mamma Marietta - pizzeria przy Górnośląskiej
Mamma Marietta – pizza Etna
Napoje

Karta drinków jest całkiem spora. Możemy wybierać pomiędzy winami (są dostępne również wina domowe), włoskimi piwami (nie było ich w karcie, ale są dostępne w lokalu) czy napojami bezalkoholowymi. Dostępne są herbaty (różne rodzaje), kawy czy lemoniady.

Obsługa w restauracji była bardzo miła, pizza również smaczna, dlatego na pewno kiedyś tu jeszcze wrócimy.

Adres: Górnośląska 24, 00-484 Warszawa

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *